कर्णाली प्रदेश : मुख्य न्यायाधिवक्ता खनालले यस कारण दिए राजीनामा


सुर्खेत । कर्णाली प्रदेशको राजनीतिक माहोल यतिबेला तरङ्गित बनेको छ । प्रदेश सरकार फेरबदलको चर्चादेखि लिएर सत्तारुढ गठबन्धन नै संकटमा पर्ने सम्मका आँकलन भइरहेको छ । गत वैशाख ३ गते मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीलाई विश्वासको मत दिएको नेपाली काँग्रेसले आलोपालो सरकारको नेतृत्व गर्ने सहमति भएको भन्दै अब आफूले मुख्यमन्त्री पद पाउनुपर्ने अडान लिएको छ । माओवादी केन्द्रले भने केन्द्रीय गठबन्धनको निर्देशनअनुसार नै अघि बढ्ने अडान लिएको छ ।

योसँगै नेकपा एकीकृत समाजवादीका तीन जना मन्त्री सरकारबाट बाहिरिने समय पनि नजिकिएको छ । प्रदेशसभा सदस्य पद गुमाएका उनीहरु यो अवस्थामा संविधानतः ६ महिनासम्म मात्र सरकारमा सामेल रहन पाउँछन् । यही बीचमा कर्णाली प्रदेशका मुख्य न्यायाधिवक्ता मातृकाप्रसाद खनालले राजीनामा दिएका छन् । प्रदेशको राजनीतिक ‘जुहारी’कै बीचमा उनको राजीनामालाई लिएर विभिन्न टिका–टिप्पणी भएका छन् । कार्तिक १५ मा सरकार परिवर्तन हुने चर्चा चलिरहेको समयमा त्यसअघि नै उनको एक्कासी राजीनामा आउनुलाई कतिपयले राजनीतिक ‘इफेक्ट’ का रुपमा बुझेका छन् ।

खनाल भने ‘उहाँहरुको’ सहजताका लागि आफूले पद छाडेको बताउँछन् । तर उनले ‘उहाँहरु’ भनेर कसलाई लक्षित गरेको हो भन्ने चाहिँ खुलाएनन् । उनले काम गर्ने वातावरण सहज नभएको पनि बताए ।‘मलाई उहाँहरुले आवश्यक ठानेर नै बोलाउनु भएको होला ! मलाई कुनै पार्टीले सिफारिस गरेको पनि होइन,’ उनले भने, ‘म काठमाडौंँमा थिएँ, आफ्नै ठाउँमा भनेर आइयो । यो पोलिटिक्स उथल–पुथल हुने, चेन्जिङका कुराहरु पनि आइराख्ने हुँदा दिगोजस्तो लागेन ।’

तपाईको प्रतिक्रिया